Cele i zadania

Duszpasterstwo sportowców jako zadanie stawia sobie duchową i pastoralną troskę o ludzi sportu: zawodników, trenerów, działaczy i kibiców. Organizuje dla nich rekolekcje, dni skupienia i spotkania formacyjne. Animuje również imprezy o charakterze ogólnopolskim takie jak opłatek sportowców, spotkanie wielkanocne, pielgrzymka, parafiada, sympozjum naukowe. Celem tych działań jest przesycenie świata sportu wartościami ewangelicznymi i chrześcijańskimi.
czytaj więcej

Wiadomości:

Rekolekcje duszpasterzy sportowców

Rekolekcje duszpasterzy sportowcówRekolekcje duszpasterzy sportowców odbędą się w dniach 25-28 września 2023 roku w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2, które poprowadzi ks. bp Edward Dajczak
czytaj więcej

34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży

34. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i MłodzieżyInauguracja 34. Parafiada odbyła się 9 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Eucharystii przewodniczył bp Radosław Orchowicz, biskup pomocniczy diecezji gnieźnieńskiej, który przekazał pozdrowienia od abpa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Mszę Świętą koncelebrował o. Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Po Eucharystii odbyła się ceremonia otwarcia – zapalenie znicza, wniesienie flagi tegorocznej Parafiady oraz złożenie przysięgi w imieniu sportowców i sędziów.
czytaj więcej

17 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową

17 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halowąKsięża piłkarze z diecezji zamojsko-lubaczowskiej zdobyli złoty medal mistrzostw Polski w halowej piłce nożnej. Tym samym obronili tytuł z ubiegłego roku, pokonując w finale drużynę diecezji kieleckiej. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji archidiecezji gdańskiej. Najlepszym zawodnikiem został ks. Paweł Łuczak z Gdańska.
czytaj więcej

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowcówJesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców odbędzie się 25 września o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjno - Formacyjnym w Koszalinie, ul. Seminaryjna 2.
czytaj więcej

Rozważanie na październik

Rozważania różańcowe

Tajemnice radosne I. Zwiastowanie Maryja zaufała Bogu. Zrezygnowała z własnych, szlachetnych planów. Stała się nową Ewą. Nie powtórzyła dramatu grzechu pierworodnego. Nie skupiła się na swoich wątpliwościach i lękach. Oddała siebie i swoje życie do wyłącznej dyspozycji Boga.
czytaj więcej

Myśl na dziś

"Dzięki sportom uprawianym na wolnym powietrzu odnajdują [ludzie] równowagę - czynnik konieczny dla zdrowia psychicznego i moralnego, podniety do wypełniania obowiązków."

- Jan Paweł II

Galerie

Obejrzyj fotogalerię