Księża z diecezji gliwickiej najlepsi w turnieju futsalowym

12 kwietnia w hali sportowej w Strzelcach Opolskich odbył się I Turniej Piłki Nożnej Halowej Księży im. ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego

 

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach Opolskich wyjątkowy turniej futsalowy. Rywalizowały w nim cztery drużyny złożone z księży i katechetów z diecezji częstochowskiej, gliwickiej, opolskiej i bielsko – żywieckiej.

Gliwiczanie nie mieli sobie równych i pokonali wszystkie trzy pozostałe ekipy zdobywając puchar ufundowany przez prałata honorowego kapelana opolskiego sportu księdza Józefa Lubienieckiego. - Cieszymy się z wygranej, ale nie to było w tej zabawie najważniejsze - przyznał ksiądz Krystian Gałązka z Gliwic.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został ks. Marcin Kutek, na co dzień wikary w Rudach, natomiast ks. Artur Pytel został wicekrólem strzelców (10 goli). Najlepszym obrońcą  został ks. Krystian Gałąska.

Turniej obserwowało blisko 700 kibiców, dla których przygotowano wiele niespodzianek. - Tę główną, czyli podwójny bilet z przejazdem na mecz Borussia Dortmund - Bayern Monachium zdobył Wojtek Siwecki.

Oprócz tego kibice otrzymali koszulki z podpisami Kuby Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego oraz sprzęt sportowy.

Na zakończenie turnieju odbył się także mecz pokazowy, w którym reprezentacja księży zmierzyła się z drużyną piłkarskich gwiazd kierowaną przez wicemistrza olimpijskiego Jerzego Brzęczka. Spotkanie zakończyło się remisem 6:6.

Ostatnia galeria EURO 2012

Obejrzyj fotogalerię

Katecheza:

Rola kibiców w zmaganiach sportowych

Rola kibiców w zmaganiach sportowych

Konspekt katechezy dla gimnazium i liceum.
czytaj więcej...

Modlitwa Sportowca

Boże, pragnę Cię jak niegdyś król Salomon prosić o dar mądrości, abym sprawiedliwie podejmował decyzje sędziowskie. Tak wiele zależy ode mnie. Strzeż mnie od pomyłek, które mogą wypaczyć wynik meczu. Daj pewne oczy i sprawny umysł, bym swoją postawą przyczynił się do sportowego przebiegu rywalizacji.
czytaj więcej

Goście

Przekazuję najserdeczniejsze życzenia dla Krajowego Duszpasterstwa Sportowców oraz dla Duszpasterza księdza ...
czytaj wiecej