XVI Mistrzostwa Polski księży w tenisie.

Głównym organizatorem i „dobrym duchem” całego przedsięwzięcia był niezmordowany ks. prałat Józef Caputa, proboszcz parafii św. Wojciecha w Krakowie (na Bronowicach).

Tegoroczne mistrzostwa odbywały się ponownie w przepięknie położonym ośrodku tenisowym „Tenis Park Żywiec 1918” w Żywcu; w tym miejscu należą się także serdeczne podziękowania dla gospodarza tego miejsca Wiesława Biela, jego syna Dominika, jak i całej ekipy współpracowników za niezwykle miłe, wręcz rodzinne przyjęcie i troskę podczas całego pobytu.

Do Żywca zjechało 43 uczestników tenisowych zmagań, a wśród nich zarówno przedstawiciele duchowieństwa diecezjalnego (z 19 diecezji), jak i 6. wspólnot zakonnych; warto zauważyć, iż byli także duchowni z Danii, Słowacji i Włoch.

Patronat honorowy nad całością objął kolejny już raz J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz, Metropolita Krakowski, który w swoim przesłaniu napisał m.in.: „Niech te zawody pomogą Wam w budowaniu wspólnoty kapłańskiej, nie tylko w codziennym duszpasterstwie, ale także w szlachetnej rywalizacji sportowej. Takie zawody sportowe są cenną wartością, rozwijają przyjaźń, wytrwałość, cierpliwość oraz umiejętność pracy zespołowej. Niech pomagają Wam w uczestnictwie w tych największych zmaganiach, w których zdążymy do Nieba, naszej prawdziwej ojczyzny”.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystej liturgii w kościele parafialnym św. Floriana w Żywcu-Zabłociu; tu spotykaliśmy się każdego poranka, by Bogu powierzać trudy tenisowych zmagań. Warto zaznaczyć, iż jednego dnia świętowaliśmy jubileusz dwóch prezbiterów: 30. lecie kapłaństwa ks. Edwarda Iwana oraz 25. lecie ks. Andrzeja Seidlera.

Całość uroczyście otworzył poseł ziemi żywieckiej Kazimierz Matuszny, życząc wszystkim uczestnikom owocnej, sportowej rywalizacji.

Odnotować również należy, iż sędzią głównym był Wojciech Litwicki; to on czuwał nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy.

A oto zwycięscy poszczególnych kategorii, w których odbywała się sportowa rywalizacja:

Kategoria + 65:

1.  ks. Józef Caputa (arch. krakowska)

 2.  ks. Józef Mikołajczak (arch. poznańska)

 3.  ks. Józef Cićmaniec (Słowacja)

o. Mieczysław Hałuszko OMI

Kategoria +55:

ks. Andrzej Maczuga (diec. sandomierska)

o. Dobrosław Mężyk OFM

ks. Andrzej Seidler

ks. Edward Mikoś (obydwaj diec. tarnowska)

Kategoria +45:

ks. Jarosław M. Popławski (arch. lubelska)

ks. Kazimierz Piwowar

ks. Andrzej Dubiel

ks. Jerzy Ossoliński (wszyscy trzej arch. przemyska)

Kategoria Open:

ks. Marcin Gęsikowski (diec. świdnicka)

o. Daniel Waszek OFM

ks. Piotr Majchrzak (arch. poznańska)

ks. Tomasz Prędotka (diec. kielecka)

Gra podwójna (debel):

ks. Gęsikowski M. – ks. Majchrzak P.

ks. Przegaliński B. – o. Waszek D.

ks. Mikołajczak J. – ks. Nowotny N.

ks. Prędotka T. – ks. Iwan E.

Turniej Pocieszenia:

o. Mirosław Sander OP

o. Florentyn Muszyński OFM

ks. Piotr Rypulak (diec. kopenhaska, Dania)

ks. Łukasz Nizio (arch. krakowska)

Na zakończenie odbyło się wręczenie pamiątkowych pucharów i dyplomów. Ceremonii przewodniczył starosta powiatu żywieckiego Andrzej Kalata; obecny był także burmistrz Żywca Antoni Szlagor oraz wikariusz prowincjalny franciszkanów panewnickich o. Dymitr Żyglin OFM. Odnotować należy, iż główny organizator ks. prałat Józef Caputa, poinformował zebranych o trwających już intensywnych przygotowaniach do tegorocznych, historycznych gdyż I Mistrzostw Świata w tenisie dla księży, którym patronuje sam Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda. Odbędą się one w Żywcu bezpośrednio po zakończeniu Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, tj. od 1 do 3 sierpnia br. Więcej informacji uzyskać można na oficjalnej stronie internetowej: www.tenisksiezy.pl.

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

32 Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym

32 Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym odbędą się w dniach 2-4.04.2024 roku w Piekarach Śląskich.
czytaj więcej

18 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową.

18 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową odbędą się w dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Białymstoku.
czytaj więcej

Rozważanie na marzec

Alkoholizm

- Znałam go krótko. Wydawał mi się interesujący. Był jakiś inny. Prawie dziwny. Inny niż wszyscy, których znałam. Mnie to nie przeszkadzało. Wprost przeciwnie. Nosił w sobie jakąś tajemnicę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniało mi jego osobowość. - A jak odbierali go inni? - Mamę ujął nieskazitelnymi manierami i elegancką powierzchownością. Zresztą był u nas w domu nie więcej niż dwa razy. A teraz mogę odpowiedzieć, że niezależnie od wszystkiego, ukrywał się ze swoim alkoholizmem. Przy mnie nie pił. Ale pamiętam ten pierwszy raz. - Kiedy to było?
czytaj więcej

Goście

Szczęść Boże. Za trud i wysiłek, dobry wynik i inne łaski tak ważne dla sportowca można podziękować ...
czytaj wiecej