Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie ma wielki zaszczyt zaprosić na XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Sportowców Polskich do Matki Boskiej Częstochowskiej, która odbędzie się dniu 9 czerwca 2018 r. oraz nad wręczanym z tej okazji Ogólnopolskim Wyróżnieniem dla działaczy, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, sponsorów i samorządowców oraz księży. Patronat honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i Ksiądz Biskup Marian Florczyk Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

 

Kapituła Generalna KSS RP ustanowiła to Ogólnopolskie Wyróżnienia dla wszystkich osób, które w naszej Ojczyźnie bezinteresownie wdrażają ideę wychowywania dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, opartą na zasadach etyki i wiary katolickiej, a przez to przybliżają ich do Pana Boga. Wyróżnienie wręczane jest co roku, na Jasnej Górze, podczas spotkania pielgrzymów oraz dzieci i młodzieży reprezentującej kluby sportowe z całej Polski, w auli im. Ojca Augustyna Kordeckiego.

 

Imprezą towarzyszącą tym wspaniałym wydarzeniom jest finał Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Polski w kategorii ministrantów i parafialnych klubów sportowych.

Natomiast punktem kulminacyjnym tej Pielgrzymki jest złożenie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej ślubowania, przez wszystkich na niej obecnych pielgrzymów, sumienności, pracowitości na treningach, przestrzegania zasad fair-play i bycia wzorem sportowca.

 

Objęcie  patronatem medialnym tych wspaniałych, oczekiwanych wydarzeń przez wszystkich wierzących sportowców, przyczyni się do podniesienia ich rangi i popularyzacji oraz motywacji, ogromnej rzeszy działaczy, trenerów i sportowców do jeszcze większej działalności na rzecz wychowywania młodego pokolenia poprzez sport i rekreację dla dobra nas i ukochanej Ojczyzny.

 

PROGRAM:

9.30 –  powitanie przybyłych delegacji na Jasną Górę w auli Papieskiej

9.40 –  zabranie głosu przez zaproszonych gości. 

9.50 – świadectwa sportowców, 

10.00 – występ artystyczny

10.30 – wręczenie ogólnopolskich wyróżnień nominowanym samorządowcom – prezydentom, wójtom, starostom, księżom i działaczom sportowym 

12.00 – Msza św. w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

13.00 – Droga Krzyżowa

14.00 - 18.00 – Ogólnopolskie rozgrywki w Piłkę Nożną i Tenisa Stołowego Uczniowskich i Parafialnych Klubów Sportowych na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

 

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

21 Piknik Olimpijski

21 Piknik Olimpijski odbędzie się dnia 25 maja w Warszawie na Kępie Potockiej w pobliżu siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rozpocznie się o godz. 12.00. Wiele atrakcji, gwiazdy polskiego sportu. Wstęp wolny.
czytaj więcej

XXIX Pielgrzymka Sportowców oraz dzieci i młodzieży z klubów sportowych na Jasną Górę

XXIX Pielgrzymka Sportowców oraz dzieci i młodzieży z klubów sportowych na Jasną Górę odbędzie się 8 czerwca 2019 r.
czytaj więcej

Rozważanie na maj

,Usłysz Bożej Matki głos, która wzywa ciągle nas, chce u Syna znów wyprosić cud przemiany serc\"

Mały Beniamin usiadł przy biurku, aby napisać list do Pana Boga z prośbą o małą siostrzyczkę. Zaczął tymi skowami: ,,Kochany Panie Boże, zawsze byłem dobrym chłopcem..."W połowie zdania zatrzymał się i pomyślał: Zapewne Bóg w to nie uwierzy. Podarł kartkę i wrzucił do kosza i ponownie zaczął pisać:,, Kochany Panie Boże, najczęściej byłem dobrym chłopcem...". I znowu się zatrzymał, myśląc: z pewnością to Pana Boga nie wzruszy. Kolejna kartka powędrowała do kosza. Strapiony Beniamin poszedł do łazienki, wziąl duży ręcznik i rozłożył go w pokoju na tapczanie. Po czym sięgnąl po figurkę Matki Bożej, która zajmowała w pokoju honorowe miejsce. Położył ją na tapczanie,owinąl delikatnie ręcznikiem i obwiązał sznurkiem. Następnie położył figurkę Matki Bożej na biurku i zaczął kolejny list: ,,Kochany Panie Boże, jeśli chcesz ujrzeć swoją Matkę...". I tu wyłuszczył cały swój problem, będąc święcie przekonany, że Pan Bóg zastraszony utratą Matki, z pewnością go wysłucha.
czytaj więcej

Goście

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.
czytaj wiecej