Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Zaproszenie na pielgrzymkę sportowców

Kapituła Generalna Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie ma wielki zaszczyt zaprosić na XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Sportowców Polskich do Matki Boskiej Częstochowskiej, która odbędzie się dniu 9 czerwca 2018 r. oraz nad wręczanym z tej okazji Ogólnopolskim Wyróżnieniem dla działaczy, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów, sponsorów i samorządowców oraz księży. Patronat honorowy objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka i Ksiądz Biskup Marian Florczyk Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa sportowców.

 

Kapituła Generalna KSS RP ustanowiła to Ogólnopolskie Wyróżnienia dla wszystkich osób, które w naszej Ojczyźnie bezinteresownie wdrażają ideę wychowywania dzieci i młodzieży poprzez sport i rekreację, opartą na zasadach etyki i wiary katolickiej, a przez to przybliżają ich do Pana Boga. Wyróżnienie wręczane jest co roku, na Jasnej Górze, podczas spotkania pielgrzymów oraz dzieci i młodzieży reprezentującej kluby sportowe z całej Polski, w auli im. Ojca Augustyna Kordeckiego.

 

Imprezą towarzyszącą tym wspaniałym wydarzeniom jest finał Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Polski w kategorii ministrantów i parafialnych klubów sportowych.

Natomiast punktem kulminacyjnym tej Pielgrzymki jest złożenie przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej ślubowania, przez wszystkich na niej obecnych pielgrzymów, sumienności, pracowitości na treningach, przestrzegania zasad fair-play i bycia wzorem sportowca.

 

Objęcie  patronatem medialnym tych wspaniałych, oczekiwanych wydarzeń przez wszystkich wierzących sportowców, przyczyni się do podniesienia ich rangi i popularyzacji oraz motywacji, ogromnej rzeszy działaczy, trenerów i sportowców do jeszcze większej działalności na rzecz wychowywania młodego pokolenia poprzez sport i rekreację dla dobra nas i ukochanej Ojczyzny.

 

PROGRAM:

9.30 –  powitanie przybyłych delegacji na Jasną Górę w auli Papieskiej

9.40 –  zabranie głosu przez zaproszonych gości. 

9.50 – świadectwa sportowców, 

10.00 – występ artystyczny

10.30 – wręczenie ogólnopolskich wyróżnień nominowanym samorządowcom – prezydentom, wójtom, starostom, księżom i działaczom sportowym 

12.00 – Msza św. w Bazylice pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

13.00 – Droga Krzyżowa

14.00 - 18.00 – Ogólnopolskie rozgrywki w Piłkę Nożną i Tenisa Stołowego Uczniowskich i Parafialnych Klubów Sportowych na obiektach Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

 

 

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie

17 Mistrzostwa Polski księży w tenisie odbędą się w Żywcu (diecezja bielsko - żywiecka) w dniach 10 - 12 września 2018 roku.
czytaj więcej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej

26 Ogólnopolskie Igrzyska młodzieży salezjańskiej odbędą się w dniach 14-16 września w Kutnie (diecezja łowicka). Weźmie w nich udział ponad 1200 młodych sportowców rywalizujących w 4 dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, tenis stołowy) i w 3 kategoriach wiekowych.
czytaj więcej

Rozważanie na sierpień

Drobne gesty

Pewien stary człowiek siedzi codziennie przed drzwiami swojego domu. Wielu ludzi przechodzi każdego dnia obok niego. On zna ich prawie wszystkich z widzenia. Któregoś dnia nagle ktoś zatrzymał się przed nim; stary człowiek był tym szczerze zaskoczony. Przechodzień uśmiechnął się i wręczył mu małą paczkę tytoniu, mówiąc: „To do fajeczki. Trzymaj się”. Przez wiele dni ów stary człowiek był nad wyraz szczęśliwy z powodu drobnego gestu.
czytaj więcej

Goście

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.
czytaj wiecej