IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej”

W dniu 23 kwietnia 2019 roku z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odbył się w Czeremsze tradycyjny IX Diecezjalny Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej” dzieci do lat 10.

Turniej zgromadził 37 dzieci z 8 miejscowości: Białegostoku, Łomży, Szepietowa, Węgrowa, Czeremchy, Sarnak, Miedznej, Siemiatycz.

Zawody odbyły się na dystansie 6 rund, 30 minut na zawodnika systemem szwajcarskim. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

Cały turniej już po raz drugi, a także w kategorii do lat 9  zwyciężył Krzysztof Wojtacha reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. Wśród dziewcząt i w kategorii do lat 8 zwyciężyła Maria Szamełko reprezentująca Klub Szachowy „Maraton” Łomża.

W kategorii do lat 9 zwyciężyła Zuzanna Roszkowska reprezentująca Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. Natomiast do lat 10 Antonina Chromiec z Sarnak.

Wśród kategorii chłopców do lat 8 wygrał Fabian Żałobiński reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok. W kategorii do lat 10 zwyciężył Piotr Jaszczuk reprezentujący Klub Szachowy „Jagiellonia” Białystok.

Wśród gospodarzy srebrny medal zdobyła Małgorzata Ryszczuk, brązowy medal zdobyła Maria Łukaszewicz. Natomiast chłopcy zajęli Gabriel Niczyporuk 15 miejsce, Piotr Aleksiejuk 5 miejsce, 7 miejsce Michał Wasiluk.

Dziękujemy sponsorom: Ministerstwu Sportu i Turystyki, Stowarzyszeniu św. Józefa Kalasancjusza „Parafiada” z Warszawy, Bankowi „Nest Bank” z Białegostoku.

Dziękujemy Pani Dyrektor Joannie Gnadowskiej za udostępnienie sali do gry. Janowi Stańczykowi, Monice Aleksiejuk, Milenie Ptasznik, Grzegorzowi Czech, Anecie Niczyporuk, Józefowi Flazińskiemu.

Na jubileuszowy X Turniej Szachowy „Nadziei Wielkanocnej” zapraszamy za rok.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

32 Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym

32 Mistrzostwa Polski księży w tenisie stołowym odbędą się w dniach 2-4.04.2024 roku w Piekarach Śląskich.

18 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową.

18 Mistrzostwa Polski księży w piłkę halową odbędą się w dniach 12-13 kwietnia 2024 roku w Białymstoku.

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...