II Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa

W dniu 8 czerwca 2019 roku z okazji 20 rocznicy wizyty św. Jana Pawła w Drohiczynie, a także Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Wspólnot w Drohiczynie odbył się II Diecezjalny Turniej Szachowy o Puchar Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa.

Turniej zgromadził 26 zawodników od 7 roku do 77 roku życia. Zawodnicy przybyli z: Węgrowa, Racibórz, Sokołów Podlaski, Białystok, Siedlce, Czeremcha, Drohiczyn, Łochów, Ciechanowiec.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Na początku ks. Krzysztof Domaraczeńko przywitał gościa, a także przedstawił inicjatywy, a także ośrodki szachowe w diecezji. Ks. Biskup przywitał zawodników wyraził radość. Ukazał sensowność spotkań, a także przedstawił sylwetkę patronki św. Teresy z Avila. Na koniec odmówiono modlitwę do św. Teresy od Krzyża ułożoną przez Ks. Biskupa.

Zawody odbyły się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund tempem 3 minuty plus 2 sekundy za posunięcie. Sędziował Józef Flaziński z Sokołowa Podlaskiego.

Cały turniej open wygrał Michał Kosiorek z Łochowa, drugie miejsce zajął Kacper Rytel z Drohiczyna, trzecie miejsce Grzegorz Czech z Raciborza.

Kategorii juniorki do lat 18 zwyciężyła Aleksandra Żurawicka z Węgrowa, drugie miejsce zdobyła Martyna Stańczyk z Czeremchy, trzecie miejsce Daria Grodzka z Sokołowa Podlaskiego.

W kategorii juniorzy do lat 18 wygrał Jakub Żurawicki z Węgrowa, drugie miejsce zdobył 7 letni Jan Busiński z Białegostoku, trzecie miejsce Piotr Orzełowski z Siedlec.

Organizatorzy  dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół w Drohiczynie za gościnę i poczęstunek. Księdzu Biskupowi Tadeuszowi Pikus pomysłodawcy turnieju za puchar i albumy, Józefowi Flazińskiemu za sędziowanie.

Zapraszamy za rok. Turniej zmieni nazwę na „Gramy dla Papieża”.