XV Mistrzostwach Europy Księży w piłce nożnej halowej

XV Mistrzostwach Europy Księży w piłce nożnej halowej

Reprezentacja Polski zdobyła zloty medal podczas XV Piłkarskich Mistrzostwach Europy Księży w piłce halowej  zakończonych w rumuńskim mieście Timișoara. W meczu finałowy drużyna polskich księży pokonała reprezentację księży Portugalii wynikiem 3:2.

Reprezentacja Polski księży świetnie radziła sobie w fazie grupowej i w ćwierćfinale, w którym po kolejnym bardzo dobrym meczu pokonała Rumunię 5:0. W czwartkowym półfinale, po dobrym, zaciętym spotkaniu, pokonała 1:0 reprezentację Bośni i Hercegowiny, a gola z karnego strzelił Krzysztof Sosnowski. W finale zmierzyła się z Portugalią i wygrała 3:2 (1:1), zdobywając tytuł mistrza Europy! W spotkaniu decydującym o złocie dwie bramki zdobył Zbigniew Wojtysek, a jedną Paweł Derylak.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Bośni po wygranym meczu ze Słowacją. Gospodarzem następnych rozgrywek Piłkarskich Mistrzostw Europy Księży będzie w 2024 roku Albania.

Tegoroczny turniej w dniach 13-17 lutego rozegrano po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Uczestniczyło w nim około 200 księży z 16 krajów.

Obok meczów ważnym elementem były wspólne Msze św., celebrowane głównie przez rumuńskich biskupów, m.in. arcybiskupa Bukaresztu Aurela Percę. Poza rozgrywkami piłkarskimi odbywały się też liczne spotkania międzynarodowe.

Dużą uwagę przyciągnął „ekumeniczny” mecz rozegrany między reprezentacjami księży katolickich i rumuńsko-prawosławnych.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

Sympozjum naukowe: "Kultura fizyczna a sztuka".

Sympozjum naukowe: "Kultura fizyczna a sztuka". Pod takim tytułem odbędzie się sympozjum 9 grudnia w Warszawie na Pradze, ul. Kawęczyńska 53. Sympozjum organizuje Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS RP i Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.
czytaj więcej

Spotkanie opłatkowe Rodziny SALOSu

Spotkanie opłatkowe Rodziny SALOSu odbędzie się 9 grudnia 2023 roku w Oratorium Salezjańskim w Warszawie na Pradze, ul. Kawęczyńska 53 tuż po zakończeniu sympozjum naukowego.
czytaj więcej

Rozważanie na grudzień

Adwent

Adwent jest synonimem nadziei na powrót Chrystusa. On ciągle do nas przychodzi w swoim Słowie, w sakramentach świętych. Jednak oczekujemy również Jego ostatecznego przyjścia przy końcu czasów, kiedy wszyscy poznamy całą prawdę o Bogu. Dlatego też w czasie Adwentu Słowo Boże stawia przed wiernymi zadanie wzmożonej duchowej czujności, otwarcia serc i umysłów dla Chrystusa. Mamy dobrze przygotować się na spotkanie z Panem, aby ten dzień nie zaskoczył nas "jak złodziej w nocy".
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej