Zmartwychwstały Pan jest pośród nas!

Zmartwychwstały Pan jest pośród nas!
Dzieląc się radością Wielkanocnego zwycięstwa życzę abyśmy każdego dnia umieli przeżywać Zmartwychwstanie Tego, Który daje SIŁĘ, na każdy dzień naszego życia; WIARĘ, że może się stać to, co niemożliwe; MIŁOŚĆ, która wszystko zwycięży
czytaj więcej

Wiadomości:

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznychXXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, ul. Stefana Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz, w dniach od 10 do 15 lipca 2023 roku na dystansie 9-u rund systemem szwajcarskim
czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych 2023

Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych 2023W dniach 20-21 lutego 2023 w Pallotyńskim Centrum Animacji Misyjnej w Konstancinie-Jeziornie odbyły się Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Szachach Szybkich (po raz 18) i Błyskawicznych (po raz 22). W mistrzostwach wzięło udział 31 zawodników: 20 księży, 1 brat zakonny (pallotyn) i 10 kleryków. Wśród księży był 1 kapłan prawosławny i 19 rzymskokatolickich: 2 misjonarzy św. Wincentego à Paulo, 2 pallotynów, chrystusowiec, saletyn oraz księża z archidiecezji przemyskiej (3), gdańskiej, katowickiej oraz z diecezji tarnowskiej (2), sandomierskiej (2), drohiczyńskiej, kaliskiej, toruńskiej i siedleckiej. Wśród kleryków było 3 prawosławnych, 1 salezjanin i po 2 z seminariów w Drohiczynie, w Katowicach i w Przemyślu.
czytaj więcej

XV Mistrzostwach Europy Księży w piłce nożnej halowej

XV Mistrzostwach Europy Księży w piłce nożnej halowejReprezentacja Polski zdobyła zloty medal podczas XV Piłkarskich Mistrzostwach Europy Księży w piłce halowej zakończonych w rumuńskim mieście Timișoara. W meczu finałowy drużyna polskich księży pokonała reprezentację księży Portugalii wynikiem 3:2.
czytaj więcej

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

27 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu. Uczestniczyło w nich ok. 400 zawodników, trenerów, wolontariuszy. Było podniośle i uroczyście, ale nie zabrakło rywalizacji, zabawy, wzruszeń oraz radości, a czasami nawet zaskoczenia.
czytaj więcej

Zaproszenie

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa, w szachach klasycznych odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, ul. Stefana Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz, w dniach od 10 do 15 lipca 2023 roku na dystansie 9-u rund systemem szwajcarskim.
czytaj więcej

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych.

XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych odbędą się w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu, ul. Stefana Żeromskiego 6, 27-600 Sandomierz, w dniach od 10 do 15 lipca 2023 roku na dystansie 9-u rund systemem szwajcarskim.
czytaj więcej

Rozważanie na czerwiec

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Pierwsze zapisane w Ewangelii słowa Jezusa (dwunastoletniego) wskazują na to, iż był On tak zwyczajnym dzieckiem, że Maryja i Józef zapomnieli, czyim jest synem: Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca? (Łk 2, 41). Życie ukryte, cichość, posłuszeństwo i głęboka więź z Ojcem - oto wskazówki, jaki Jezus był od najwcześniejszego dzieciństwa
czytaj więcej

Myśl na dziś

"O duchowej sile narodu świadczy również dobry sport, czyli taki, który przyczynia się do harmonijnego i integralnego rozwoju człowieka – duszy i ciała."

- Jan Paweł II

Galerie

Obejrzyj fotogalerię