"Kultura fizyczna a osobowość". Sympozjum naukowe. Spotkanie wigilijno-opłatkowe. Jubileusz 25 - lecia SALOS RP

9 grudnia 2017 roku w Domu rekolekcyjno - formacyjnym na Bielanach w Warszawie zakończyły się obchody 25 -lecia SALOS RP. W programie m.in. 1. Uroczysta Msza św., której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Tadeusz Rozmus sdb - radca generalny Regionu Europa Środkowo - Północna 2. Sympozjum ogólnopolskie nt. Kultura fizyczna a osobowość. Wszyscy uczestnicy otrzymali w darze pod choinkę monografię z tekstami ponad 30 autorów

XIII Diecezjalny turniej szachów rodzinnych

XIII Diecezjalny turniej szachów rodzinnych
26 listopada 2017 roku w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Czeremsze rozegrany został już po raz XIII Diecezjalny Turniej Szachów Rodzinnych. Turniej rozpoczął się tradycyjnie Mszą świętą w kościele parafialnym. Modlono się w intencji rodzin. Po zakończeniu Mszy świętej rozpoczęły się rozgrywki. Spotkanie zgromadziło 12 rodzin z: Siedlec, Bielska Podlaskiego, Węgrowa, Mielnika, Gdańska, Miedznej, Białegostoku, Czeremchy i Kleszczel.

XX Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym w Częstochowie

XX Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym w CzęstochowieDrużyna seminarzystów z Kielc, w składzie: Ireneusz Kamiński, Grzegorz Chlewicki, Tomasz Pytlarz zdobyła w środę Mistrzostwo Polski w seminaryjnych zawodach tenisa stołowego. 20. edycja turnieju obyła się w hali sportowej seminarium częstochowskiego w dniach 27-29 listopada. Rozgrywki o tytuł Mistrza Polski odbywały się w dwóch konkurencjach: drużynowej i indywidualnej. W wydarzeniu wzięło udział 20 drużyn m.in. z Białegostoku, Częstochowy, Sosnowca, Poznania i Kalisza. W sumie w mistrzostwach wzięło udział 65 zawodników.

20 Jubileuszowe Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym

20 Jubileuszowe Mistrzostwa Polski WSD w tenisie stołowym odbędą się w dniach 27-29 listopada 2017 roku w WSD w Częstochowie, ul. św. Barbary 41.

BIEG dla ŻYCIA

BIEG dla ŻYCIAKiedy kilka lat temu zaczęło się moje bieganie, z czasem pojawiła się także chęć nadania mu jakiegoś głębszego sensu. I tak w 2016 roku zrodziła się myśl, aby pobiec dla życia. Początkowo nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, ale Biegi Benedyktyńskie, udział w różnego rodzaju zawodach, pokazały że można. Pan Paweł wyznaczył trasę, która opierała się na szlaku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Jarosław – Przemyśl, Paulina użyczyła bus, Jarosławskie Opactwo nakarmiło biegaczy, Dorota zadbała o koordynację wszystkich pojazdów z biegaczami, Pan Bogdan o karmienie zawodników, a Siostry Karmelitanki w Przemyślu z radością przyjęły nas do swojego małego kościółka. I tak przy pomocy wielu ludzi dobrej woli, doszedł do skutku pierwszy bieg o nazwie Sztafeta dla życia i 8 grudnia 2016 roku wystartowało ze świadectwem 20 biegaczy, w tym dwóch duchownych. Po drodze drodze powstała także inicjatywa biegnij sercem.pl wspierająca misyjny wyjazd do Peru i Hondurasu Magdy i Agaty. A Sztafeta dla życia przeinacza się w Bieg dla życia.

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowców

Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy sportowcówW Skorzeszycach odbyło się 15 listopada, Jesienne spotkanie diecezjalnych duszpasterzy. Wzięło w nich udział ponad 40 duszpasterzy. Spotkaniu przewodniczył ks. bp Marian Florczyk (delegat KEP ds duszpasterstwa sportowców) i ks. Edward Pleń sdb (krajowy duszpasterz sportowców).

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowców

Rekolekcje dla duszpasterzy sportowcówKażdego roku dla duszpasterzy sportowców są organizowane rekolekcje kapłańskie. W tym roku rekolekcje dobyły się w Centrum Dialogu i Spotkań w Skorzeszycach w dniach 15-18 listopada. Rekolekcje głosił ks. bp Łukasz Buzun OSPPE, sufragan diecezji kaliskiej. W rekolekcjach wzięło udział 58 kapłanów.

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XXVII Ogólnopolskie spotkanie opłatkowe sportowców

XXVII Ogólnopolskie spotkanie opłatkowe sportowców odbędzie się 13 stycznia 2018 roku w Racocie.
czytaj więcej

Międzynarodowe szachowe mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych

Międzynarodowe szachowe mistrzostwa Polski Duchowieństwa w szachach szybkich i błyskawicznych odbędą się w dniach od 11 do 13 lutego 2018 roku w Konstancinie Jeziorna
czytaj więcej

Rozważanie na grudzień

Adwent

Adwent jest synonimem nadziei na powrót Chrystusa. On ciągle do nas przychodzi w swoim Słowie, w sakramentach świętych. Jednak oczekujemy również Jego ostatecznego przyjścia przy końcu czasów, kiedy wszyscy poznamy całą prawdę o Bogu. Dlatego też w czasie Adwentu Słowo Boże stawia przed wiernymi zadanie wzmożonej duchowej czujności, otwarcia serc i umysłów dla Chrystusa. Mamy dobrze przygotować się na spotkanie z Panem, aby ten dzień nie zaskoczył nas "jak złodziej w nocy".
czytaj więcej

Goście

Mam zaszczyt i radość powitać na stronie duszpasterstwa sportowców w imieniu Ks. Bp Mariana Florczyka, delegata ...
czytaj wiecej