Drużyna Duchowieństwa medalistą branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych i szybkich

Drużyna Duchowieństwa medalistą
branżowych Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych i szybkich

W dniach 11-12 grudnia 2020 odbyły się III branżowe Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych i szybkich. Z powodów sanitarnych zawody odbyły się on-line na szachowej platformie internetowej Chess.com.

Drużyna duchowieństwa stanęła na podium w obu kategoriach, zajmując odpowiednio II i III miejsce. W rozegranych najpierw zawodach w szachach błyskawicznych (po 3 min. na zawodnika z 2 sek. dodatkiem za ruch) klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – Administracja (18 pkt.), II miejsce – Duchowieństwo (14 pkt.), III miejsce – IT Internet (9,5 pkt.). W kategorii szachów szybkich (po 10 min. na zawodnika z 5 sek. dodatkiem za ruch): I miejsce – Wojsko (16 pkt.), II miejsce – Administracja (16 pkt.), III miejsce – Duchowieństwo (15,5 pkt.).

Drużynę duchowieństwa reprezentowali: ks. Jan Kojło (prawosławna diecezja białostocko-gdańska), ks. Sławomir Pawłowski (pallotyni), ks. Mirosław Brzoza (Zgromadzenie Księży Misjonarzy), ks. Krzysztof Domaraczeńko (diecezja drohiczyńska), o. Kamil Szadkowski (franciszkanie). Do wyniku drużynowego liczyły się osiągnięcia trzech najlepszych zawodników drużyny. Pracowała cała drużyna , ale najwięcej punktów zdobył ks. Jan Kojło, który też zdobył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w szachach szybkich.

W zawodach uczestniczyło odpowiednio 22 i 26 zawodników. Zawody w obydwu kategoriach rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund; arbitrem była sędzia klasy międzynarodowej Agnieszka Brustman, szachowa arcymistrzyni i wielokrotna mistrzyni Polski w szachach. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Polski Związek Szachowy i Towarzystwo Edukacyjno-Sportowe „Solvitur Ambulando”.

 

ks. Sławomir Pawłowski SAC

Ostatnia galeria

Obejrzyj fotogalerię

Zaproszenie

XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu

XXV Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu odbędą się w dniach 26-28.02.2021 w Krakowie. Organizatorem OIMS w Futsalu jest SI Kraków.
czytaj więcej

V Igrzyska Zimowe w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej

V Igrzyska Zimowe w narciarstwie alpejskim młodzieży salezjańskiej odbędą się 6 marca 2021 roku w Wiśle - Stożek.
czytaj więcej

Rozważanie na luty

Pokochać z głową

A tak wracamy do pytania o miłość. Czy to, o czym mówiliśmy na początku, to była miłość? Przecież - jak słusznie teraz mówisz - "Ja naprawdę myślałam, że pociąg seksualny to jest miłość, że wystarczy, gdy nam dobrze w łóżku. A naprawdę wcale go nie znałam". "Bo kiedy miałem okazję wiedzieć kim ona jest? Wobec tego czy można mówić, że zdecydowałem się na zaślubienie jej dobrowolnie?".
czytaj więcej

Goście

Wspieramy wszystkie inicjatywy związane ze sportem i turystyką wodną. Zespół serwisu www.yachtaman.pl
czytaj wiecej