Ronaldo daje półfinał Portugalii

Po golu Cristiano Ronaldo Portugalia wygrała 1-0 z Czechami i jest pierwszym półfinalistą Euro 2012. Choć prowadzona przez gwiazdora Realu Madryt Portugalia strzeliła tylko jednego gola, to jej przewaga nie ulegała wątpliwości.

W ostatnim meczu grupowym Ronaldo strzelił dwie bramki i zapewnił swojej drużynie wygraną 2-1 z Holandią oraz drugie miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. W tej fazie rozgrywek znów najważniejszy na boisku był kapitan reprezentacji Portugalii. Na gola na wagę wygranej kazał czekać aż do 79. minuty, ale już wcześniej kilka razy był bardzo blisko zdobycia bramek.

W pierwszej połowie Ronaldo zdecydował się na błyskawiczne uderzenie przewrotką, ale piłka minęła bramkę strzeżoną przez Petra Čecha. Szczęście było przy czeskim golkiperze również kilka minut później, bo kapitan Portugalczyków trafił tylko w słupek. Podobnie było po przerwie, gdy Ronaldo z rzutu wolnego znów trafił w słupek.

W innych sytuacjach fenomenalnie w bramce zachowywał się Čech. Jednak i on był bezradny w 79. minucie. Z prawej strony dośrodkował João Moutinho. W polu karnym zagapił się czeski defensor Theodor Gebre Selassie. Na to tylko czekał Ronaldo, który wyskoczył mu zza pleców, głową skierował piłkę do siatki i zapewnił zwycięstwo.

W półfinale Portugalczycy spotkają się ze zwycięzcą meczu Hiszpania – Francja.

Czechy 0-1 (0-0) Portugalia
0-1 - 79 min. Cristiano Ronaldo

Czechy: 1. Petr Čech - 2. Theodor Gebre Selassie, 6. Tomáš Sivok, 3. Michal Kadlec, 8. David Limberský - 19. Petr Jiráček, 17. Tomáš Hübschman (86' 20. Tomáš Pekhart), 13. Jaroslav Plašil, 22. Vladimír Darida (61' 9. Jan Rezek), 14. Václav Pilař - 15. Milan Baroš

Portugalia: 12. Rui Patrício - 21. João Pereira, 2. Bruno Alves, 3. Pepe, 5. Fábio Coentrão - 17. Nani (84' 6. Custódio), 16. Raul Meireles (88' 14. Rolando), 4. Miguel Veloso, 8. João Moutinho, 7. Cristiano Ronaldo - 23. Hélder Postiga (40' 9. Hugo Almeida)

Czy sportowiec może zostac Świętym?

Konspekt katechezy dla szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Boże, dziękuję Ci za radość, jaką daje sport i gra. Dziękuję Ci za koleżeństwo i przyjaźń, jakich dzięki nim doświadczam. Nie pozwól, bym w zwycięstwie był wyniosły, a w porażce tracił nadzieję. Wszystko, cokolwiek stworzyłeś, wychwala Ciebie, także ciało człowieka, które w tak cudowny sposób ulepiłeś z prochu ziemi. Pomóż mi wysławiać Cię we wszystkim, a w końcu daj mi nagrodę, jaką obiecałeś zwycięzcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Bardzo się cieszę, że taka strona powstała. Jestem z wami i po waszej stronie.