Wygrana w ostatnim sprawdzianie

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem Euro 2012 reprezentacja Polski pewnie wygrała z Andorą 4-0. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Ludovic Obraniak, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.

Kolejna wygrana Polaków

Po golu Damiena Perquisa reprezentacja Polski wygrała 1-0 ze Słowacją w drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Austrii. Była to druga wygrana z rzędu i czwarty mecz z rzędu, w którym Polacy nie stracili gola.

Polska lepsza od Łotwy

Mecz z Łotyszami Franciszek Smuda potraktował jako sprawdzian dla piłkarzy, którzy zazwyczaj nie występują w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty na boisku przebywał debiutujący w barwach Polski Rafał Wolski, który przebojem przedarł się do kadry biało-czerwonych. Gracz Legii Warszawa na listę strzelców mógł wpisać się w 16. minucie, ale nie potrafił dobrze wykończyć dwójkowej akcji Pawła Brożka i Kamila Grosickiego. W ostatniej minucie pierwszej połowi Wolski był bliski zaliczenia asysty. Po jego precyzyjnym dośrodkowaniu Marcin Wasilewski trafił jednak tylko w słupek.

Między zgrupowaniami

Reprezentacja Polski zakończyła zgrupowania w Tureckim Belek i przenosi się do Austrii. W Lienz kadrowicze rozpoczną kolejny etap przygotowań do Euro 2012, w który przewidziano dwa mecze sparingowe.

Smuda powołał szeroką kadrę

Franciszek Smuda podał nazwiska 26 piłkarzy, którzy znaleźli się w szerokiej kadrze na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się 8 czerwca meczem Polska – Grecja. 27 maja selekcjoner poda skład ostatecznej 23-osobowej kadry na Euro 2012.

Większość drużyn zamieszka w Polsce

Wszyscy finaliści Mistrzostw Europy Euro 2012 zarezerwowało już bazy pobytowe na czas turnieju. Aż 13 z 16 drużyn zdecydowało się zamieszkać w Polce. Ofertę Ukrainy wybrały Francja, Szwecja i oczywiście Ukraina.

Większość drużyn zamieszka w Polsce

Wszyscy finaliści Mistrzostw Europy Euro 2012 zarezerwowało już bazy pobytowe na czas turnieju. Aż 13 z 16 drużyn zdecydowało się zamieszkać w Polce. Ofertę Ukrainy wybrały Francja, Szwecja i oczywiście Ukraina.

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...
czytaj więcej

Księża z diecezji gliwickiej najlepsi w turnieju futsalowym

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...
czytaj więcej

Galeria EURO 2012

Obejrzyj fotogalerię

Modlitwa Sportowca

Boże, pragnę Cię jak niegdyś król Salomon prosić o dar mądrości, abym sprawiedliwie podejmował decyzje sędziowskie. Tak wiele zależy ode mnie. Strzeż mnie od pomyłek, które mogą wypaczyć wynik meczu. Daj pewne oczy i sprawny umysł, bym swoją postawą przyczynił się do sportowego przebiegu rywalizacji.
czytaj więcej

Goście

Mam zaszczyt i radość powitać na stronie duszpasterstwa sportowców w imieniu Ks. Bp Mariana Florczyka, delegata ...
czytaj wiecej