Wygrana w ostatnim sprawdzianie

W ostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem Euro 2012 reprezentacja Polski pewnie wygrała z Andorą 4-0. Gole dla biało-czerwonych zdobyli Ludovic Obraniak, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Marcin Wasilewski.

Spotkanie z Andorą było ostatnim sprawdzianem przed meczem z Grecją. Franciszek Smuda wystawił więc najsilniejszy skład i Polacy szybko pokazali, że dominują nad niżej notowanym rywalem. Już w 13. minucie było 1-0 po dobrym podaniu Macieja Rybusa w pole karne i mocnym uderzeniu Ludovica Obraniaka. W końcowych minutach pierwszej połowy z bardzo dobrej strony pokazało się polskie trio z Borussi Dortmund w składzie Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek.

W 37. minucie w pole karne dośrodkował Piszczek. Piłkę na klatkę piersiową przyjął Lewandowski i efektownym strzałem nożycami podwyższył na 2-0. Minęło kilkadziesiąt sekund i w roli głównej wystąpił kolejny zawodnik mistrza Niemiec. Błaszczykowski wbiegł w pole karne, gdzie w nieprzepisowy sposób powstrzymywał go Marc Bernaus. Sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił sam poszkodowany.

Po przerwie tempo gry nieco siadło, ale i tak to Polacy byli stroną dominującą. W 75. minucie bliski podwyższenia na 4-0 był Błaszczykowski. Piłka po jego uderzeniu trafiła jednak tylko w słupek. 120 sekund później padł jednak czwarty gol dla biało-czerwonych. W polu karnym faulowany był Artur Sobiech i sędzia po raz drugi podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Marcin Wasilewski i ustalił wynik meczu.

Polska 4-0 (3-0) Andora
1-0 - 13 min. Ludovic Obraniak
2-0 - 37 min. Robert Lewandowski
3-0 - 39 min. Jakub Błaszczykowski (karny)
4-0 - 77 min. Marcin Wasilewski (karny)

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek (46, 3. Grzegorz Wojtkowiak), 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis, 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski, 7. Eugen Polanski (79' 21. Kamil Grosicki), 11. Rafał Murawski (58, 5. Dariusz Dudka), 10. Ludovic Obraniak (58' 18. Adrian Mierzejewski), 8. Maciej Rybus (46, 19. Rafał Wolski) - 9. Robert Lewandowski (58, 17. Artur Sobiech).

Andora: 1. Josep Antoni Gomes - 12. Alexandre Martínez (55, 9. Fernando Silva), 5. Emili Garcia, 6. Ildefons Lima, 3. Marc Bernaus (62, 14. Marc Garcia) - 2. Cristian Martínez (73, 17. Victor Hugo Moreira), 18. Josep Manel Ayala, 8. Márcio Vieira, 7. Carlos Peppe (81, 20. Xavier Andorrà), 11. Sergi Moreno (84, 10. Manel Jiménez) - 16. Sebastián Gómez (55, 19. Adrian Rodrigues).

żółte kartki: Márcio Vieira, C.Martínez, Lima, Ayala, Silva (Andora)

sędziował: Sebastien Delferiere (Belgia)
widzów: 26.000

Tomasz Janus

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...

Boże, dziękuję Ci za radość, jaką daje sport i gra. Dziękuję Ci za koleżeństwo i przyjaźń, jakich dzięki nim doświadczam. Nie pozwól, bym w zwycięstwie był wyniosły, a w porażce tracił nadzieję. Wszystko, cokolwiek stworzyłeś, wychwala Ciebie, także ciało człowieka, które w tak cudowny sposób ulepiłeś z prochu ziemi. Pomóż mi wysławiać Cię we wszystkim, a w końcu daj mi nagrodę, jaką obiecałeś zwycięzcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Przekazuję najserdeczniejsze życzenia dla Krajowego Duszpasterstwa Sportowców oraz dla Duszpasterza księdza ...