Polska lepsza od Łotwy

Przebywająca na zgrupowaniu w Austrii, reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz sparingowy. Biało-czerwoni zwyciężyli 1-0 z Łotwą. Gola na wagę wygranej zdobył w 82. minucie Artur Sobiech.

Mecz z Łotyszami Franciszek Smuda potraktował jako sprawdzian dla piłkarzy, którzy zazwyczaj nie występują w podstawowym składzie. Od pierwszej minuty na boisku przebywał debiutujący w barwach Polski Rafał Wolski, który przebojem przedarł się do kadry biało-czerwonych. Gracz Legii Warszawa na listę strzelców mógł wpisać się w 16. minucie, ale nie potrafił dobrze wykończyć dwójkowej akcji Pawła Brożka i Kamila Grosickiego. W ostatniej minucie pierwszej połowi Wolski był bliski zaliczenia asysty. Po jego precyzyjnym dośrodkowaniu Marcin Wasilewski trafił jednak tylko w słupek.

Wcześniej przed dobrymi okazjami do zdobycia goli stawali Łotysze. Łukasza Fabiańskiego usiłował pokonać m.in. król strzelców polskiej ekstraklasy Artjoms Rudnevs. Rezerwowy bramkarz Arsenalu Londyn zachował jednak czyste konto.

Na zwycięskiego gola Polacy musieli czekać do 82. minucie. Dobrą akcję lewą stroną boiska przeprowadził wówczas Grosicki. Gracz tureckiego Sivassporu dokładnie dośrodkował do Artura Sobiecha i ten strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Kolejny sparing rozegrany zostanie 26 maja o godz. 17:00. Rywalem Polaków będzie reprezentacja Słowacji. W spotkaniu z naszymi południowymi sąsiadami prawdopodobnie wystąpią zawodnicy, którzy pierwszy mecz Euro 2012 z Grecją, rozpoczną w wyjściowym składzie. 27 maja Franciszek Smuda ogłosi zaś ostateczną kadrę na polsko-ukraiński turniej. Znajdzie się w niej 23 spośród 26 przebywających na zgrupowaniu w Austrii zawodników.

Polska 1-0 (0-0) Łotwa
1-0 - 82 min. Artur Sobiech

Polska: 12. Łukasz Fabiański - 3. Grzegorz Wojtkowiak, 13. Marcin Wasilewski, 19. Tomasz Jodłowiec (64, 24. Marcin Kamiński), 2. Sebastian Boenisch (72, 14. Jakub Wawrzyniak) - 26. Rafał Wolski (46, 25. Michał Kucharczyk), 7. Eugen Polanski, 11. Rafał Murawski, 18. Adrian Mierzejewski (46, 6. Adam Matuszczyk), 21. Kamil Grosicki - 23. Paweł Brożek (57, 17. Artur Sobiech).

Łotwa: 1. Pāvels Doroševs - 3. Oskars Kļava, 6. Deniss Ivanovs, 13. Kaspars Gorkšs, 10. Ritvars Rugins - 9. Aleksejs Višņakovs (73, 14. Andrejs Perepļotkins), 7. Aleksandrs Fertovs, 5. Oļegs Laizāns (87, 20. Alans Siņeļņikovs), 8. Aleksandrs Cauņa, 11. Ivans Lukjanovs (73, 18. Vladimirs Kamešs) - 16. Artjoms Rudņevs (78, 17. Edgars Gauračs).

żółte kartki: Matuszczyk - Laizāns, Ivanovs.

sędziował: Harald Lechner (Austria).

Tomasz Janus

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...

Boże, pragnę Cię jak niegdyś król Salomon prosić o dar mądrości, abym sprawiedliwie podejmował decyzje sędziowskie. Tak wiele zależy ode mnie. Strzeż mnie od pomyłek, które mogą wypaczyć wynik meczu. Daj pewne oczy i sprawny umysł, bym swoją postawą przyczynił się do sportowego przebiegu rywalizacji.

Szczęść Boże! Wyrażam swoją radość z powstania strony. Zapraszam też na www.sportowcy.czest.pl - stronę ...