Kolejna wygrana Polaków

Po golu Damiena Perquisa reprezentacja Polski wygrała 1-0 ze Słowacją w drugim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Austrii. Była to druga wygrana z rzędu i czwarty mecz z rzędu, w którym Polacy nie stracili gola.

Spotkanie ze Słowakami Polacy rozpoczęli w najmocniejszym składzie, który prawdopodobnie Franciszek Smuda wystawi 8 czerwca w pierwszym meczu Euro 2012 z Grecją. Pierwsza połowa spotkania to zdecydowania przewaga Polaków, którzy nie potrafili jednak zamienić dogodnych okazji na gole. Bliski szczęścia był zawodnik Tereka Grozny Maciej Rybus, ale trafił tylko w słupek. Wcześniej dobre sytuacje marnowali Ludović Obraniak oraz Eugen Polanski. W 30. minucie precyzyjnym podaniem popisał się Łukasz Piszczek. Piłka trafiła na głowę Damiena Perquisa i ten mocnym uderzeniem pokonał Dušana Perniša. Słowacy usiłowali się odgryźć, ale groźny strzał Marka Hamšíka pewnie obronił Wojciech Szczęsny.

Po przerwie na murawie zaczęli pojawiać się dublerzy i poziom meczu się pogorszył, a do głosu zaczęli dochodzić Słowacy. Polski bramkarz nie dał się jednak pokonać po strzałach Marka Čecha, Marka Bakoša i Marka Hamšíka. Najlepszą okazję dla Polaków zmarnował zaś Dariusz Dudka. Po dośrodkowaniu Sebastiana Boenischa gracz AJ Auxerre z bliska uderzył głową nad poprzeczką słowackiej bramki.

Mecz ze Słowacją zakończył zgrupowanie Polaków w Austrii. Biało-czerwoni przenoszą się teraz do Polski, gdzie odbędzie się ostatni etap przygotowań do Euro 2012. 2 czerwca na stadionie Legii Warszawa podopieczni Franciszka Smudy rozegrają ostatni sprawdzian przed czerwcową imprezą. Ich rywalem będzie reprezentacja Andory.

Polska 1-0 Słowacja
1-0 - 30 min. Damien Perquis

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 13. Marcin Wasilewski, 15. Damien Perquis (69, 24. Marcin Kamiński), 2. Sebastian Boenisch - 16. Jakub Błaszczykowski (63, 18. Adrian Mierzejewski), 11. Rafał Murawski (46, 6. Adam Matuszczyk), 7. Eugen Polanski (46, 5. Dariusz Dudka), 10. Ludovic Obraniak (80, 26. Rafał Wolski), 8. Maciej Rybus - 9. Robert Lewandowski (46, 23. Paweł Brożek).

Słowacja: 12. Dušan Perniš - 2. Peter Pekarík, 3. Ľubomír Michalík, 15. Tomáš Hubočan, 8. Dušan Švento - 9. Stanislav Šesták (57, 4. Karim Guédé), 19. Juraj Kucka (81, 20. Roman Procházka), 5. Marek Čech, 17. Marek Hamšík, 18. Erik Jendrišek (65, 6. Michal Breznaník) - 13. Filip Hološko (46, 11. Marek Bakoš).

żółta kartka: Mierzejewski.

Tomasz Janus

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...

Szczęść Boże. Bardzo się cieszę, że ta strona wreszcie zaistniała. Oby była okazją do jeszcze lepszego ...