Włosi ostatnim półfinalistą

Reprezentacja Włoch uzupełniła grono półfinalistów Euro 2012. Piłkarze z Italii po rzutach karnych pokonali Anglię. Po dogrywce utrzymywał się wynik 0-0, ale kibice na brak emocji nie mogli narzekać.

Widzowie, którzy zasiedli na trybunach stadionu w Kijowie, zobaczyli bardzo dobre widowisko, w którym zabrakło jedynie goli. Już w 3. minucie piłka wylądowała na słupku bramki strzeżonej przez Joe Harta. Pięknym strzałem popisał się wówczas Daniele De Rossi. Dwie minuty później na prowadzenie mogli wyjść Anglicy. Pięć metrów przed bramką piłkę otrzymał Glen Johnson. Anglik uderzył jednak na tyle słabo, że Gianluigi Buffon instynktownie zdołał wybić futbolówkę.

W meczu z Anglikami bardzo aktywny był włoski napastnik Mario Balotelli. W 25. minucie znalazł się on sam przed Hartem. Zwlekał jednak z oddaniem strzału i zdołał mu przeszkodzić wracający się John Terry. Końcowe minuty pierwszej połowy to wymiana ciosów obu drużyn. Raz po raz gorąco robiło się to pod jedną, to pod drugą bramką.

W drugiej połowie powoli zaczęła rosnąć przewaga Włochów. Bramkę Harta ostrzeliwał Balotelli, ale golkiper Manchesteru City nie dał się jednak zaskoczyć. Niewielkie zmiany w obrazie gry przyniosły także zmiany w obu drużynach. Do wyłonienia zwycięscy konieczna była dogrywka. W jej trakcie najbliżej szczęścia był Alessandro Diamanti. Piłka po jego wrzuceniu w pole karne trafiła jednak w słupek angielskiej bramki. Po 120 minutach goli nie było.

Rzuty karne lepiej rozpoczęły się dla Anglików, którzy po dwóch seriach prowadzili 2-1. Jedenastkę dla Włochów zmarnował bowiem Riccardo Montolivo. Jak okazało się później od tego momentu gole zdobywali już tylko reprezentanci Italii. Strzał Anglika Ashleya Younga chybił celu, a uderzenie Ashleya Cola obronił Buffon. Pewnie rzut karny wykorzystał natomiast Alessandro Diamanti i to Włosi grają dalej.

Anglia 0-0 pd. k. 2-4 Włochy

rzuty karne: 0-1 Mario Balotelli; 1-1 Steven Gerrard; 1-1 Riccardo Montolivo (strzał niecelny); 2-1 Wayne Rooney; 2-2 Andrea Pirlo; 2-2 Ashley Young (strzał niecelny); 2-3 Antonio Nocerino; 2-3 Ashley Cole (Gianluigi Buffon obronił); 2-4 Alessandro Diamanti

Anglia: 1. Joe Hart - 2. Glen Johnson, 6. John Terry, 15. Joleon Lescott, 3. Ashley Cole - 16. James Milner (61’ 7. Theo Walcott), 4. Steven Gerrard, 17. Scott Parker (94’ 8. Jordan Henderson), 11. Ashley Young - 22. Danny Welbeck (60’ 9. Andy Carroll), 10. Wayne Rooney

Włochy: 1. Gianluigi Buffon - 7. Ignazio Abate (90’ 2. Christian Maggio), 15. Andrea Barzagli, 19. Leonardo Bonucci, 6. Federico Balzaretti - 8. Claudio Marchisio, 21. Andrea Pirlo, 18. Riccardo Montolivo, 16. Daniele De Rossi (80’ 23. Antonio Nocerino) - 10. Antonio Cassano (78’ 22. Alessandro Diamanti), 9. Mario Balotelli

Rola sportu w rozwoju osobowościowym człowieka

Konspekty katechez dla szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum.

Panie, oto staję do rywalizacji. Ty znasz mój trud włożony w treningi, w zmaganie z przeciwnościami. Ty wiesz, jak dużo czasu poświęciłem, aby należycie przygotować się do dzisiejszego dnia. Proszę Cię, Boże, pozwól mi osiągnąć jak najlepszy wynik.

Za posrednictwem tej strony, z dalekiego Chile, w kontekscie noworocznym, chce podziekowac wszystkim polskim sportowcom ...