Wygrana dublerów

Po porażce z Włochami Polacy poprawili sobie humory i w ostatnim w tym roku meczu pokonali 2-1 reprezentację Węgier. Tym razem na boisku pojawili się zawodnicy, którzy zazwyczaj nie mieszczą się w wyjściowym składzie biało-czerwonych.

Dublerzy szybko wzięli się do roboty i od początku meczu zaczęli atakować bramkę Ádáma Bogdána. Dogodne akcje marnowali jednak Adrian Mierzejewski i Paweł Brożek. Temu drugiemu udało się zrehabilitować w 37. minucie, gdy zdobył bramkę na 1-0. Dobrą akcję z prawej strony rozegrali wówczas Mierzejewski z Jakubem Błaszczykowskim. Na strzał zza linii pola karnegio zdecydował się ten pierwszy. Co prawda Bogdán obronił uderzenie Polaka, ale do odbitej piłki dopadł Brożek i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. Do przerwy Polacy prowadzili 1-0.

Po przerwie nadal przeważali Polacy, ale błędy zaczęła popełniać defensywa biało-czerwonych. Jeden z nich wykorzystał w 78. minucie Tamás Priskin. Na rajd środkiem pola zdecydował się Akos Elek, który mijał kolejnych Polaków. W końcu z pola karnego zdecydował się na podanie. Piłka trafiła do Priskina, który błyskawicznie uderzył i było 1-1. Chwilę później goście mogli prowadzić 2-1. Tym razem Łukasz Fabiański obronił jednak strzał Zoltán Gera.

Minęło siedem minut i to Polacy znów cieszyli się z prowadzenia. W 85. minucie na prawym skrzydle rywalami zakręcił Błaszczykowski. Jego podanie spod linii końcowej adresowane było do Grzegorza Lewandowskiego. Polskiemu napastnikowi usiłowali przeszkadzać Bogdán i Vilmos Vanczák. Ten drugi interweniował tak nieszczęśliwie, że skierował futbolówkę do własnej bramki.

Polska 2-1 (1-0) Węgry
1-0 - 37. min. Paweł Brożek
1-1 - 78. min. Tamás Priskin
2-1 - 85. min. Vilmos Vanczák (s)

Polska: Łukasz Fabiański - Grzegorz Wojtkowiak (84' Janusz Gol), Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki (59' Łukasz Piszczek), Marcin Komorowski - Jakub Błaszczykowski, Adam Matuszczyk (46' Rafał Murawski), Dariusz Dudka (65' Tomasz Jodłowiec), Adrian Mierzejewski (73' Ludovic Obraniak), Maciej Rybus - Paweł Brożek (66' Robert Lewandowski)

Węgry: Ádám Bogdán - József Varga, Vilmos Vanczák, Roland Juhász, Tamás Priskin (81' Robert Feczesin), Zsolt Laczkó, Balázs Dzsudzsák, Dániel Tőzsér (46' Akos Elek), György Sándor (46' Tamas Hajnal), Zoltán Gera, Vladimir Koman Jr

Widzów: 9000
Żółte kartki: Daniel Tozser, József Varga
Sędziował: Hannes Kaasik (Estonia)

Tomasz Janus

Wiadomości EURO 2012:

V Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży

CEL MPREZY: - centralne obchody jubileuszowego 5 roku działalności ...

Zwycięstwem reprezentantów diecezji gliwickiej zakończył się w Strzelcach ...

Boże, pragnę Cię jak niegdyś król Salomon prosić o dar mądrości, abym sprawiedliwie podejmował decyzje sędziowskie. Tak wiele zależy ode mnie. Strzeż mnie od pomyłek, które mogą wypaczyć wynik meczu. Daj pewne oczy i sprawny umysł, bym swoją postawą przyczynił się do sportowego przebiegu rywalizacji.

Szczęść Boże! Wyrażam ogromne słowa uznania twórcom tej strony. Życzę wielu łask Bożych i natchnień ...