Euro bez papierosów, ale z alkoholem

UEFA podjęła decyzję, że podczas Euro 2012 na stadionach obowiązywał będzie całkowity zakaz palenia papierosów oraz promocji i sprzedaży tytoniu. Zgodnie z przewidywaniami, a wbrew opinii m.in. Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości, na obiektach Mistrzostw Europy sprzedawane będzie za to piwo.

Październikowe sprawdziany Polaków

Remis 2-2 z Koreą Południową i wygrana 2-0 z Białorusią to bilans sparingowych spotkań, które na początku października rozegrała reprezentacja Polski. Bohaterami obu spotkań byli Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski, którzy zdobyli wszystkie bramki dla biało-czerwonych

Znamy 12 finalistów

Polska, Ukraina, Niemcy, Rosja, Włochy, Francja, Holandia, Szwecja, Grecja, Anglia, Dania i Hiszpania to drużyny, które są już pewne występu na przyszłorocznych mistrzostwach Europy. O cztery wolne miejsca w barażach powalczy kolejne osiem drużyn.

Dwa remisy Polaków

Remisami 1-1 z Meksykiem i 2-2 z Niemcami zakończyły się sparingowe spotkania, które reprezentacja Polski rozegrała na początku września. Obydwa mecze biało-czerwoni kończyli w okrojonych składach, bo sędzia karał Polaków czerwonymi kartkami. W meczu z Niemcami do wygranej zabrakło kilkunastu sekund.

Pierwsi finaliści Euro

Do Polski i Ukrainy, którzy jako gospodarze są pewni występu na Euro 2012, dołączyły pierwsze drużyny, które wyszły zwycięsko z eliminacji. W brawurowy sposób w swojej grupie poradzili sobie Holendrzy. Na boiskach Polski i Ukrainy nie zabraknie też mistrzów świata i Europy – Hiszpanów oraz Włochów i Niemców.

Kolejna wygrana Polaków

Wygrana była możliwa także dzięki dobrej postawie golkipera Polaków Wojciecha Szczęsnego. Zawodnik Arsenalu Londyn przed przerwą obronną ręka wyszedł z pojedynku z Dawitem Targamadze. W drugiej połowie spotkania bronił także groźne uderzenia Otara Marcwaladze z 61. minuty i Dato Kwirkwelia z 87. minuty.

Stadion Narodowy ma dach

Stadion Narodowy ma dach30 czerwca 2011 r. Stadion Narodowy w Warszawie miał być gotowy do użytku. Terminu nie udało się dotrzymać, ale arena, na której odbędzie się pierwszy mecz Mistrzostw Europy w 2012 r. jest coraz bliższa ukończenia. Obecnie może pochwalić się ukończeniem montażu dachu głównego.